“Emocinės gerovės savaitės”
Minint Pasaulinę psichikos sveikatos dieną, spalio mėnesį, mokykloje skyrėme emocinei gerovei. “Emocinės gerovės savaitės” renginys buvo skirtas padėti mokiniams (ir mokytojams) pažinti savo jausmus ir sužinoti kaip jais galima pasirūpinti.
Renginio metu mokiniai buvo skatinami prieiti prie “Jausmų sienos”, užrašyti savo jausmą ir jį prikabinti. Pasidalinimas sava savijauta, bei pastebėjimas kaip jaučiasi kiti, mokiniams priminė, kad jausmų turi visi, kad jie ne vieni, kurie jaučia stiprias emocijas ir, kad visi jausmai yra svarbūs.
Taip pat mokiniai buvo kviečiami išsirinkti spalvą (žalia – jei nori pasikalbėti, geltona – jei ieškai būdų pasirūpinti savo emocine sveikata, raudona – jei reikia nusiraminti) ir iš “Pagalbos dėžutės” išsitraukti vokelį, kuriame rado naudingų patarimų pasirinkta tema. Daugeliui mokinių patiko traukti šiuos vokelius ir juos perskaityti – dėžutę vos spėjome pildyti.
Šeštų klasių dailės pamokose mokinių laukė ypatingas užsiėmimas – “Emocinio herojaus” kūrimas. Mokiniai turėjo nupiešti savo susigalvotą herojų, padedantį kitiems žmonėms suprasti ir suvaldyti savo emocijas. Pamoką užbaigėme refleksija apie herojų įkvėpusius tikro gyvenimo įvykius bei kaip kiekvienas mūsų galėtume tapti panašesni į savo herojų.
Renginio metu mokiniai turėjo galimybę užduoti jiems rūpimus klausimus, susijusius su psichologija ar emocine sveikata juos užrašant ir įmetant į dėžutę “Klausk”. Savaitės gale atsakymus į klausimus pakabinome ant “Jausmų sienos”. Smagu, kad klausimų sulaukėme tikrai nemažai ir mokiniai jautėsi pakankamai drąsiai juos užduodant – visuomet siekiame kurti saugią ir palaikančią aplinką.
Emocinės gerovės savaitė padėjo mokiniams suprasti, kad rūpintis savo emocijomis yra taip pat svarbu, kaip ir rūpintis savo fizine sveikata. Renginys mums visiems parodė, kad mokykloje ir už jos ribų turime stiprią paramos sistemą, o mokymasis suprasti ir kalbėti apie savo jausmus yra svarbi augimo dalis.
Mokinio užduotas klausimas:
– Kam šita jausmų siena reikalinga?
– Dažnai kasdieniame gyvenime skubame, pamirštame pagalvoti apie save ir tai, kaip jaučiamės bei tų jausmų įtaką mūsų elgesiui ir sprendimams. Taigi, trumpai atsakant į Tavo klausimą – ši siena ir reikalinga tam, kad per tą skubėjimą primintų mums, jog kalbėti apie jausmus yra svarbu ir kad atkreiptume daugiau dėmesio į savo savijautą ir vidinį pasaulį.
MRU psichologijos studentai Nikolė Jankauskaitė ir Karol Michal Tomecki, atliekantys praktiką progimnazijoje ir jų praktikos vadovė psichologė Nijolė Butkienė