8-tų klasių išvyka į Kauną
2023-10-06 8a ir 8b klasių mokiniai dviaukščiu autobusu išvyko į Kauną. Pasigrožėję Vyčio skulptūra ir Kauno pilimi, nuvykome į Istorinę Prezidentūrą. Prezidentūroje eidami iš kambario į kambarį pereidavome pro duris tarsi pro laiko portalą ir galėjome išgirsti himną tos šalies, kuriai tuo metu priklausė Lietuva. Apžiūrėję prezidentūrą ir išklausę pasakojimo apie patį pastatą ir žmones, kurie čia dirbo ir gyveno, mokiniai susipažino su prezidento Antano Smetonos asmenybe, kurio gyvenimas ir veikla neatsiejami nuo moderniosios Lietuvos valstybės kūrimosi, vystymosi ir netikėtai nutraukto valstybingumo. turėjome galimybę pasijausti prezidento A. Smetonos vietoje. Skirtingais gyvenimo etapais A. Smetonai teko priimti nelengvus asmeninius sprendimus. Inscenizuotame prezidento A. Smetonos kabinete mokiniams teko įsigilinti ir į tokias situacijas, kuriose skirtingi sprendimai galėjo lemti valstybės gyvenimą. Mokiniai, pasiskirstę į komandas po 6, bandė priimti sprendimus atsakingiausiais prezidento gyvenimo metais. O ką pasirinko Antanas Smetona? Atsakymus mokiniai rado sekdami interaktyvias užuominas.
Pasistiprinę pasukome link Vytauto Didžiojo Karo Muziejaus. Čia susipažinome su Lietuvos priešistorės karybos raida, su pasauline ginkluotės istorija, pamatėme „Lituanicos“ memorialinėje salėje rodomas lėktuvo nuolaužas, lakūnų drabužius, asmeninius daiktus, dokumentus, apdovanojimus, pinigus. Kiekvienoje muziejaus salėje buvo gausybė įdomių eksponatų. Po to mokiniai dalyvavo karinėje operacijoje „Žinių bomba“. Ši nuotaikinga edukacinė programa suteikė galimybę pasinerti į intriguojantį žaidimą ir pajusti karišką dvasią. Muziejaus erdvėse ieškojome kodinėmis spynomis užrakintų „žinių bombų“ ir per kuo trumpesnį laiką turėjome nukenksminti Muziejui grėsmę keliančius užtaisus, vykdydami įvairias užduotis. Tai buvo linksma: reikėjo skaičiuoti, šifruoti, bėgioti, ieškoti, spręsti rebusus, surinkti dėliones, apžiūrėti šovinius ir ginklus, bendrauti naudojant radijo stoteles ir atsakyti į įdomius klausimus. Ne tik smagiai praleidome laiką, bet ir sužinojome svarbiausias istorines datas bei faktus, išmokome atpažinti bei vertinti istorijos šaltinius, mokėmės dirbti komandoje.
Kaunas neatsiejamas nuo poetės Salomėjos Nėries gyvenimo, todėl šiek tiek atsigavę, pasukome Palemono link. S. Nėries name – muziejuje sužinojome apie poetės dramatišką gyvenimą ir kūrybines kančias. Poetė su šeima čia gyveno nuo 1937 metų iki 1941-ųjų. Atkurti keturi memorialiniai kambariai: Bernardo Bučo žiemos dirbtuvė, Salomėjos Nėries darbo kambarys, šeimos svetainė ir miegamasis. Erdvioje salėje, buvusioje Bernardo Bučo skulptūros dirbtuvėje, įrengta literatūrinė ekspozicija, kurioje — Salomėjos Nėries gyvenimo ir kūrybos kelias. Šiame name pamatėme ne tik Salomėjos ir Bernardo Bučų asmeniškai naudotus daiktus, bet ir tarpukaryje gamintus baldus, interjero detales.
Prieš kelionę namo pasigrožėjome rudeninėmis Kauno mariomis ir kupini žinių ir gerų emocijų grįžome namo, ryžtingai nusiteikę dar kartą atvykti į Kauną.
Irena Usavičienė