Aktyviausių sietuviečių išvyka į Kauną
Nepabūgę gąsdinančių meteorologinių prognozių ir žvarbaus oro, spalio 24 d. vykome į edukacinę kelionę „Karinis Kaunas“. Ši išvyka – tai dovana aktyviausiems „sietuviečiams“.
Kelionė neprailgo – gidė pasakojo apie pakelės vietoves ir miestelius, įdomias istorijas, nutikusias juose. Sužinojome, kuo ypatingas automagistralės viduryje augantis Rykantų ąžuolas, kodėl Žiežmarių miestelyje reikia saugoti nosį, iš kur kilo Palemono pavadinimas.
Nuvykę į laikinąją sostinę pirmiausia apžiūrėjome Nemuno ir Neries santakoje stūksančios Kauno pilies gynybinius įtvirtinimus ir bokštą, jaukiomis miesto gatvelėmis bei kunigų seminarijos kiemeliu keliavome prie „Baltąja gulbe“ vadinamos Rotušės, pasigrožėjome senamiesčio vaizdais, apsilankėme dar Vytauto Didžiojo įsteigtoje Arkikatedroje bazilikoje. Vėliau Laisvės alėja nukeliavome iki vieno seniausių Lietuvos muziejų – Vytauto Didžiojo karo muziejaus. Jauni ir labai šaunūs gidai mus supažindino su archeologiniais radiniais, ginklų ir amunicijos rinkiniais, papasakojo Lietuvos valstybės karybos raidą bei „Lituanicos“ skrydžio per Atlantą istoriją. Apžiūrėjome lėktuvo nuolaužas, eksponuojamus daiktus ir dokumentus, fotonuotraukų kolekcijas.
Vėliau vykome į IX fortą, kur dalyvavome edukaciniame užsiėmime „(IŠ)GYVENTI TREMTYJE“. Mokiniai turėjo galimybę pagilinti bei pasitikrinti savo istorines žinias apie Lietuvos prijungimą prie Sovietų sąjungos, masinius gyventojų trėmimus ir tremties kasdienybę. Gavo ir praktinę užduotį – pasiskirstę grupelėmis turėjo sugalvoti, kaip panaudoti turimus daiktus išgyvenimui tremtyje.
Šiek tiek nuvargę, truputį sužvarbę, bet pilni įspūdžių ir gerų emocijų, pažinę antrą pagal didumą Lietuvos miestą Kauną, jau temstant grįžome namo.
Informaciją parengė 8a kl. mokinė Sandra Vasilevska ir etikos mokytoja Rasa Paurienė